Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Automatyka dla przemysłu

Dowiedz się, gdzie kupić wzmacniacz kanałowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszym zadaniem jakie spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Przekonajmy się na jakiej zasadzie funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – wzmacnianie mocy sygnału TV

Na rynku uzyskamy mnóstwo urządzeń, których rolą jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Montowane są w rejonach, na których sygnał jest bardzo znikomy. Wzmacniają sygnał np. w miejscowościach górskich, stacjach metra, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich obudowa powoduje, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – sprawdzają się w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – 3 specjalne filtry kanałowe

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery odrębne wejścia – na przykład UHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu LTE. W zależności od modelu posiada też 3-4 specjalne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Wzmacniacze kanałowe posiadają odrębne zasilanie oraz sygnalizatory LED.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]