Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Automatyka dla przemysłu

Kup kabel koncentryczny na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W większości mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas uwielbia czasem obejrzeć ciekawy film bądź profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które obecnie kupić można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znaleźć można na chwilę obecną bardzo różne kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego najważniejsze właściwości. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco obniżać jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek świetnie sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci kablowych zarówno małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle bardzo małe bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja materiałów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza używane są materiały niepodatne na działanie negatywnych warunków pogodowych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]