tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i ochrona

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się też nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy zatem gdzie możemy znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą nieruchomości – bloki, zakłady pracy, przedszkola, przychodnie. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na murach nieruchomości, bo bardzo często możemy je również spotkać w pomieszczeniach. To ogromny zespół oznaczeń, które najczęściej spełniają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego biura lub osoby w wielkich kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu widnieją tabliczki z numerami referatów. Dzięki temu szybko znajdziemy przykładowo wójta czy wydział księgowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wymagane przez odpowiednie ustawy

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez polskie prawo. Informują gdzie znajdują się drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają pomieszczenia dla palących, komunikują o szkodliwych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, są także specjaliści ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych komponentów (np. aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]