Biżuteria z ametystami

Biżuteria i kosztowności Zakupy

Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Odwiedź ten adres

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory leży pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.