Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

Biżuteria i kosztowności Zakupy

Sklep jubilerski Kraków - wszystko, co jest Ci potrzebne, znajdziesz w tym miejscu.

Wraz z zwiększeniem dostępu internetu oraz rozkwitem rynku, zmieniliśmy także nasze przyzwyczajenia związane z dokonywaniem zakupów. Obecnie bardzo chętnie wykorzystujemy opcję zakupów w sieci. I chociaż w internecie można kupić prawie wszystko, wciąż jest wiele artykułów, które najwygodniej kupować w tradycyjnych sklepach. Jednym z nich jest biżuteria.

Czy warto kupować biżuterię od jubilera?

Zakup złotej broszki, pierścionka bądź wisiorka wiąże się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy podczas codziennych zakupów. Wobec tego, żeby mieć pewność, iż biżuteria spełni w pełni nasze wymagania, powinniśmy zobaczyć ją w świetle dziennym w sklepie jubilerskim. Jest kilka argumentów, które uzasadniają takie postępowanie. W czasie zakupów w sklepie jubilerskim, zwłaszcza gdy pragniemy nabyć obrączki czy też pierścionek, możemy przymierzyć biżuterię i przekonać się jak „na żywo” będzie się ona prezentować na naszym palcu. Jeśli z kolei zauważymy wzór pierścionka odpowiadający naszym gustom, ale okaże się on za ciasny lub za luźny, jubiler na naszą prośbę dopasuje go do odpowiedniego obwodu ewentualnie zrobi nowy. Inną zaletą kupowania wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z kompetentnej porady jubilera. Pokaże on aktualne nurty we wzornictwie, poradzi nam jak dobrać odpowiedni kruszec, pokaże które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą karnacja, a klientom szukającym biżuterii na prezent podpowie, co obecnie daje się na imieniny, ślub czy komunię.

Jakie usługi oferuje świadczy złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje dzieła, ale również świadczą inne usługi. Reperacja uszkodzonej biżuterii jest główną z nich. Jeżeli odpadł nam kamień z kolczyka albo zerwał się łańcuszek, jubiler w mgnieniu oka i sprawnie zreperuje go w swojej pracowni. Zmieni także obwód sygnetu, kiedy dostaniemy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto miał większy rozmiar palca. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje także na wisiorku czy pierścionku datę, gratulacje, podziękowania albo inną ważną dla nas frazę. Z kolei jeśli pragniemy podarować komuś wyjątkowy upominek, ewentualnie mamy własny pomysł na sygnet albo naszyjnik, możemy zlecić jubilerowi wytworzenie biżuterii według naszego projektu. A jeżeli w szkatułce posiadamy zniszczoną bądź niepotrzebną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, weźmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie prowadzony jest skup metali szlachetnych.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]