Wisiorki srebrne – duży wybór

Biżuteria i kosztowności Zakupy

Chcesz kupić wisiorki? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wodą oraz dużymi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.