Wszystko o zapięciach kolczyków

Biżuteria i kosztowności

Dowiedz się, gdzie kupić kolczyki srebrne, wejdź na www.bizutik.pl.

Szukając kolczyków trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, surowiec wykonania oraz wygląd, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i chętnie jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. Dziś właściwie rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Równie popularny jak klasyczny bigiel, ale bezproblemowy w zapinaniu, z powodu rozchylanej tylnej “klapce”. Często stosuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je latem, gdy nie nosi się szali, ubrań z dużym kołnierzem oraz czapeczek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. To tego typu kolczyki panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]