Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Branża budowlana Zakupy

Zobacz, gdzie zamówić kontener KP 7

Część odpadów nie może trafić do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które są wytwarzane podczas różnych prac budowlanych i renowacji, a także odpadów industrialnych. Należy je transportować do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane utylizacji zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednakże wyniknąć komplikacje związane z gromadzeniem oraz transportem śmieci. Żeby ich uniknąć, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – na gruz lub substancje ciekłe

Najprostsze kontenery otwarte są dostosowane do składowania i transportu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są także kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak granulaty, wióry metalowe czy trociny. Ich załadunek ułatwia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najprostsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla których przedsiębiorstw?

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są różne podmioty. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem mieszkań, a także wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Udostępniają je one klientom, a po napełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich magazynowania lub utylizacji.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]