Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Branża budowlana Zakupy

Zamów rynny PCV.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż rynien. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny PCV, plastikowe albo metalowe – co wybrać?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych surowców – głównie z metalu plastiku. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania trzeba więc przedyskutować ze specjalistą.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08