Ponadczasowe okna skrzynkowe

Branża budowlana

Jeśli chcesz kupić okna skrzynkowe, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach oraz dworkach. Obecnie są one produkowane w szczególności z przeznaczeniem do montażu w tego typu, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy przy okazji zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są także w nowszych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na czworo części – te u góry, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i przed laty służyły do wentylowania wnętrz. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w budynkach zabytkowych – chociażby chatach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotąd najczęściej sięgano po sosnę czy modrzew, ale od niedawna ich producenci stosują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się bowiem dużo bardziej wytrzymałe na wpływ wody, powietrza oraz ekstremalnych upałów.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]