Projekty domów góralskich i ich budowanie

Branża budowlana

Szukasz domów z bali Kraków? Skieruj się tu.

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez budynki murowane. Dziś na szczęście zaobserwować możemy fakt, że ich popularność powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo plusów. Najważniejszym jest niewątpliwie styl – dopasowują się zarówno do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne okazuje się też to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są wznoszone wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno może również absorbować promieniowanie pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, co sprawia, iż ich lokatorzy lepiej sypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Najczęściej zamawiane projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przypominające podhalańską zabudowę. Często wykonywane są z bali, a sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić także, kiedy chcemy wybudować je poza górami.

Kto zrobi projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według którego jest wybudowany. Dlatego stawiając na takie rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty twórcy i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, że nasze zamówienie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze też sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wzniesie dom – dzięki temu wszystko skończy się szybciej.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]