Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Branża budowlana

Jeśli szukasz szalunków Kraków, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2IWj0xp.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Z reguły stosuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wtedy są one potrzebne do tego, aby należycie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się też w czasie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia przygotowanie przelotów na okna, bramy oraz drzwi. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je nabyć.

Rodzaje szalunków

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja wykonana z drewnianych desek lub mocnych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – wielu inwestorów oraz wykonawców decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się z drewna, metalu lub sklejki, jak również łączyć w sobie dwa albo trzy materiały. Zazwyczaj jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję spajają łączniki, narożniki, belki i głowice ze stalowe bądź aluminiowe.

Wypożyczenie szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami budowlanymi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących postawić pojedynczy obiekt czy brygad, które świadczą inne usługi. Zakup wszelkich modułów niezbędnych do skonstruowania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]