Specjalne kontenery na odpady dla specyficznych branż

Branża budowlana Zakupy

Więcej szczegółów o kontenerach KP.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, jak również rozebrane elementy drzwi i okien – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

Do składowania ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów oraz firm transportowych.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]