Zadaszenia tarasowe – nowoczesne pergole lamelowe i materiałowe

Branża budowlana

Sprawdź, gdzie zamówić zadaszenia tarasowe w Warszawie.

Masz swój dom ze sporym ogrodem i myślisz się jak dobrze wykorzystać tę przestrzeń, by stała się funkcjonalna do granic możliwości? Pragniesz przebywać sporo godzin na wolnym powietrzu, nie tylko w pogodne dni? Propozycją dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej lub zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci cieszyć się takim odpoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Atuty montażu pergoli tarasowej

Pergole są elementem stałym lub mobilnym, innymi słowy składanym i rozkładanym w zależności od potrzeb, jakkolwiek właściciele domów na ogół wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zamontowana do ściany domu formuje kryty taras, co częstokroć znacznie powiększa przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania domowników i umiejscowione pod nią przedmioty przed słońcem oraz opadami deszczu. Wiele dostępnych na rynku wzorów pergoli można postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako odrębny obiekt zintegrowany z przestrzenią ogrodu. Należy nadmienić, iż niektóre projekty pergoli tarasowych można założyć także we wnęce między dwoma murami. Dzisiaj pergole tarasowe produkowane są z mocnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Konstrukcje całkowicie zbudowane z drewna są już rzadkością.

Nowoczesne projekty zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają niezwykle szerokie możliwości dostosowania ich pod kątem rodzaju i barwy poszycia lub kubatury. Osoby niezmiernie wymagające bez problemu znajdą także pergole zaopatrzone w przydatne udogodnienia, między innymi rolety boczne, wydajne systemy odprowadzania wody, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota to obecnie standard, aczkolwiek w dalszym ciągu sprzedawane są pergole obsługiwane ręcznie.

Pergola materiałowa czy lamelowa – czym się różnią

Osoby, które postanowiły o kupnie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – materiałowego lub lamelowego. W pergoli lamelowej zadaszenie skonstruowane jest z lameli, innymi słowy “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt nachylenia lameli, dostosowując w ten sposób intensywność promieni słonecznych przenikających przez dach lub całkowicie go zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to wytrzymała i wodoszczelna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Zadaszenie da się całkiem zamknąć bądź otworzyć, względnie zostawić je częściowo odkryte. Każde z tych rozwiązań doskonale działają, zatem wybór konkretnej opcji zależy już w pełni od upodobań nabywcy i jego indywidualnego wyczucia estetyki.

Lokalizacja firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]