Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Branża budowlana Zakupy

Jeśli szukasz impregnatów do drewna na zewnątrz, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do ochrony drewna to preparaty stosowane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego warto ochronić nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie używany do produkcji elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Starannie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że podłoga jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia i eksploatację. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane we właściwy sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]