Pomoc frankowiczom – jakie działania może podjąć kancelaria prawna?

Prawo Usługi finansowe i rachunkowe

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty czy też kredyty we frankach . Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to też postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia lub unieważnienie umów.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła sprawy z bankami, takimi jak Raiffeisen Bank Polska, mBank, Getin Noble Bank oraz Bank Millennium. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, żeby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają też inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria powinna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.