Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Podróże Rekreacja, hobby, sport

Szukasz więcej informacji o trekkingach górskich? Idealnie trafiłeś! Wejdź tutaj.

Górskie wycieczki mogą mieć wiele form. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – poziomy trudności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy poziomy trudności wypraw w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką kondycją, znajomością natury wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w toku wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, dużym uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]