Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Podróże Rekreacja, hobby, sport

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wypraw? Nie zwlekaj! Wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy aranżują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]