Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Podróże Rekreacja, hobby, sport

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę wycieczki na Kilimandżaro w dobrej cenie.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych doznań z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów wabią głównie możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, przepiękne krajobrazy, a także zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też zakupić medykamenty przeciw malarii. Przed atakiem choroby ochroni także odpowiednia profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]