Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Podróże Rekreacja, hobby, sport

Na www.exploruj.pl/gora/himalaje/ uzyskasz więcej szczegółów o Himalaje wyprawa.

Himalaje razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji zawodowych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na początku warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Problemy powoduje również samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]