Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Podróże Rozrywka Szkolnictwo

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/ znajdziesz więcej szczegółów o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są urzekające. Właściwie co parę tygodni, a w szczególności w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia porwali się na wyprawę szlakiem o znacznej trudności. Dlatego pasjonatom gór wysokich pragnącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z asekuracji, orientacji w terenie i używania czekanu

Najlepszą metodą, by pozyskać niezbędną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które są niezbędne w czasie rozmaitych niefortunnych wypadków. Kurs omawia również zasady poprawnego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada szerokie doświadczenie jako realizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w małych grupach, które przeważnie nie przekraczają 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie opanować pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]