malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Szkolnictwo

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego stosują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się poznać znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Popularne narzędzia do digital paintingu

Jest dużo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został głównym oprogramowanie ilustratorów oraz game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak między innymi Affinity Photo, Clip Paint Studio czy GIMP, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami olejnymi, farbami akwarelowymi lub temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z twórcą szkolenia

Właściwie nauka malarstwa komputerowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz by rozwinąć w pełni swój warsztat, a jednocześnie poznać ważne metody korzystania z pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]