wymiana euro online

Gdzie sprawdzić aktualny kurs euro i wymienić walutę?

Usługi finansowe i rachunkowe

Euro to względnie nowa waluta, ponieważ w postaci gotówkowej pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona dzisiaj podstawowym środkiem płatniczym w większości państw członkowskich Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie spełnia kryteriów, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie znaczy, że jej obywatele nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy za granicą lub też zaciągając w niej kredyt.

Euro – wspólna waluta ułatwia biznes oraz podróże

Wprowadzenie euro w państwach członkowskich Unii Europejskiej zauważalnie uprościło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Ujednolicona waluta to wszak mniejsze komplikacje z oszacowaniem przypuszczalnego zysku lub kosztu podczas planowania m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem z uwagi na nagłe wahania kursów pomiędzy walutami częstokroć mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo wolność przemieszczania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze online szybko poznasz aktualną cenę euro

Polska, mimo wejścia do struktur UE w maju 2004 roku, póki co nie spełnia wszystkich kryteriów pozwalających na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy transakcje biznesowe i robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualną cenę euro na stronie kantoru internetowego, a jednocześnie też szybko wymienić euro na złotówki bez potrzeby opuszczania domu. Wymiana euro online ze względu na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz łatwiejsza, bo można ją zlecić o każdej godzinie dnia (także w środku nocy!), a wymiana waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilka sekund, a nie – jak to przeważnie ma miejsce w bankach oraz kantorach tradycyjnych – w oparciu o średni kurs z ubiegłego dnia.