Kredyt obrotowy – co to takiego?

Usługi finansowe i rachunkowe

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, zatem nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.