Mass collect i korzyści jakie przynosi

Usługi finansowe i rachunkowe

Więcej szczegółów o tym, czym jest mass collect uzyskasz tu.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności od klientów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, czyli np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew pocztowy, przelew z karty bądź tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie należności aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem na wyeliminowanie potencjalnych pomyłek, które mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Bieżące śledzenie wpływających opłat – zalety mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje mniej niż stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]