Metale inwestycyjne – o sztabkach złota

Usługi finansowe i rachunkowe

Więcej szczegółów o sztabkach złota.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym bądź przetrzymywanie ich na lokacie nie jest dziś tak opłacalne jak kilka lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku sprawiły, iż Polacy poszukują sposobów, które pomogą ich oszczędnościom przynosić po latach dodatkowy dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Złoto w sztabkach to inwestycja na kilka lat

Od razu trzeba dobitnie podkreślić, że lokata środków w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto najczęściej nie ulega mniejszym i większym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność ekonomiczna oraz polityczna nierzadko podbija jego cenę. Owszem, można odnotować wahania w jego wartości, jednakże analizując jej historyczny wykres natychmiast daje się spostrzec, iż wraz z upływem czasu ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od stuleci ilość tego kruszcu będąca w obiegu utrzymuje się praktycznie bez zmian. Kiedyś służył on jako waluta, dzisiaj jest szeroko wykorzystywany w elektronice,medycynie oraz przemyśle oraz – nadal na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego m.in. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, tym samym zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat ta tendencja nie powinien się zmienić.

Pojedyncze sztabki złota i combibar – co kupić?

Czytając o inwestycji pieniędzy w złote sztaby gros inwestorów z miejsca pomyśli, że to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Jednak złote sztabki produkuje się w wielu wagach, dlatego właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 10 g. Takie niewielkie sztabki są też wspaniałym pomysłem na upominek. Zamożniejsi inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi raczej kupują się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto dużo taniej. Po drugie, nie da się rozłupać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż warto kupować złoto w sztabkach o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na równe kawałki.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]