O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

Usługi finansowe i rachunkowe

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą internetowej wymiany walut? Nie wahaj się! Zajrzyj na topkantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w ekspresowo przekształcającym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy prócz wymiany walut?

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo łatwa jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów online jest zwłaszcza to, iż transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, z reguły z minionego dnia. Następnym i bardzo znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez banki i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka pomocniczych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez użytkownika dniu bądź takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz niezależność w dyspozycji pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących komfort i znaczną autonomię w dysponowaniu własnymi funduszami. Korzystają z nich także osoby uczące się lub zatrudnione za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej. Lecz nim zadecydujemy, żeby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.