
Sztabka srebra – sposób na lokowanie wolnych środków finansowych
Chcesz kupić sztabkę srebra? Wejdź na goldbroker.pl.
Od zawsze uważa się, że inwestycja w metale szlachetne jest doskonałą strategią lokowania pieniędzy, która po pewnym czasie przynosi namacalny profit. Najpopularniejszym dziś kruszcem inwestycyjnym jest oczywiście złoto, jednakże całkiem niedawno srebro nie jest już widziane wyłącznie jako metal przemysłowy i powróciło do łask coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych z niewielkim, jak i dużym potencjałem finansowym.
Srebro w sztabkach – kruszec stosowany w rozlicznych branżach przemysłu
Srebro pojawia się w złożach 17-krotnie częściej niż złoto, należy natomiast podkreślić, iż jego cena rynkowa w relacji do ceny złota nie odpowiada tej proporcji ilościowej i stale jest dostrzegalnie niższa. Kupno srebra jest jednakże trafnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy pragną urozmaicić swój portfel, a którzy nie dysponują środków pozwalających na zakup sporych zasobów złota. Trzeba jednak wiedzieć, że ze względu na swoje właściwości, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozlicznych gałęziach przemysłu co powoduje, że jego cena jest w wyższym stopniu wrażliwa na zmiany zachodzące na rynku. Można to notabene zobaczyć analizując wykres jego ceny z ostatnich 20-30 lat. Z tej również przyczyny inwestycja oszczędności w srebro wiąże się z większym ryzykiem strat, zatem zalecana jest osobom świadomym bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast zakładać, iż zapotrzebowanie na srebro nadal będzie się utrzymywało, a wraz z postępującym rozwojem medycyny, fotowoltaiki i elektroniki, w których srebro jest na co dzień stosowane, a także nieprzemijającej popularności biżuterii srebrnej, można zakładać, że jego cena będzie z roku na rok rosnąć.
Sztabka srebra – zamówić małą czy dużą?
Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach sprzedawane jest w kilku wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela, umożliwiającego odsprzedaż w razie potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym także w zasięgu finansowym średnio zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze jednej uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Oczywiście, jeśli zamówimy sztabkę o większej wadze, to zapłacimy za kruszec taniej, warto jednak mieć na uwadze, iż nie da się podzielić sztabki i w przypadku potrzeby jej odsprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają służyć dodatkowo jako zabezpieczenie na czas kryzysu, warto rozważyć zakup sztabek w kilku wagach, aby mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile faktycznie potrzeba. Można też zainwestować w nieco kosztowniejszy srebrny combibar, to znaczy połączone 1-gramowe sztabki srebra dające się swobodnie rozłamać. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, że – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż oraz nabycie obarczone są 23% stawką VAT.
Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]