Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Odwiedź brabis.pl, żeby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, aby odpowiednio zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy ekspertom od księgowości, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole US nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie kosztami usług – nadzwyczaj niskie koszty usług nierzadko zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]