Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Usługi

Jeśli potrzebujesz zamówić badania kierowców Bielsko Biała, skieruj się na www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w szczególnym stopniu wpływają kwalifikacje prowadzących poruszające się po nich auta. Naprawdę istotne okazuje się to w przypadku kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy czy kierowców TIR-ów i busów. W ich przypadku istotne są tak kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego powodu kierowcy z takich zawodów zgodnie z prawem powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc napisać na ich temat parę słów. Jak często powinny być przeprowadzane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Badania psychologiczne kierowców – jak przebiegają?

Badania kierowców powinny być wykonywane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy z kolei kierowców, którzy skończyli 50 lat – powinni wszak przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który w pierwszej kolejności wykonuje badania osobowości. Mają one formę konwersacji z badanym, podczas której odpowiada on na zadania dotyczące zachowań w skrajnych przypadkach. Kolejna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są badania na odpowiednich urządzeniach, podczas których badana jest umiejętność szybkiego reagowania, podzielność uwagi, postrzeganie szybkości i widzenie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa wizytę z psychologiem, który w jej trakcie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co istotne, musimy wiedzieć, iż nie dla każdego ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców możemy jednak trochę zwiększyć. W jaki sposób? W sieci znajdziemy liczne filmy pokazujące działanie urządzeń, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu przekonać się, jak one funkcjonują.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]