Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Usługi

Sprawdź, jak zamówić utylizację mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy wyrzucić. Aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na poddasze. Kłopot jednak w tym, iż po jakimś czasie również te schowki robią się tak zapchane, iż zwykłe ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy także, kiedy nabywamy zapuszczony dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z domu, piwnicy oraz poddasza.

Odbiór starych mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, stare meble czy części ram okien nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym autem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zwykle raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów o sporej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachową pomoc przy opróżnianiu komórki, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne zastosowanie materiału

Jeżeli stare meble będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie będą spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu ich według surowca, z którego są wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do złożenia nowych garderób, krzeseł bądź półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]