Implantologia – co warto wiedzieć?

Usługi Wszystko o zdrowiu

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz też wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie okresu gojenia – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się palenia tytoniu, alkoholu i bardzo ciepłych potraw. Ważne jest także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują ból oraz obrzęk.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego względu bardzo ważne jest to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy ważne wskazówki.