Kontenerowy wywóz odpadów – kiedy przyda się taka usługa?

Usługi

Budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie sprzątanie piwnicy albo strychu, odnowienie mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeśli nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa dostarcza do klienta kontener o pojemności dopasowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.