Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Usługi

Zajrzyj tu, żeby zlecić uszczelnianie okien drewnianych.

Na samopoczucie lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich regulacji (przeważnie służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]