Mikropigmentacja brody – sposób na ukrycie rzadkiego zarostu

Usługi Wszystko o zdrowiu

Zajrzyj tutaj, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości o uzupełnianiu zarostu.

Broda od zawsze zestawiana była z męskością, a jej stan wiele zdradza o jej właścicielu. Zapuszczanie bujnego zarostu wróciło do łask po kilku latach promowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu urody u mężczyzn. To powoduje, iż dla sporej grupy osób problemy z zapuszczeniem zarostu mogą stać się przyczyną głębokich kompleksów. Można spróbować je wygasić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji brody.

Powody utraty włosów z zarostu

Tak jak wszystkie części ciała również twarz narażona jest na wypadanie włosów. Zarost silnie przerzedzony bądź z dostrzegalnymi plackowatymi punktami bez włosków wygląda mało estetycznie i może prowadzić do niskiej samooceny. Na ogół rzadka broda to bezpośrednio wynik cyklu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym efektem upływu lat. Jednak obniżenie się poziomu hormonów androgennych często następuje gwałtownie także u panów w kwiecie wieku, co kończy się między innymi utratą włosów na twarzy. Intensywne wypadanie włosów to też częstokroć wynik ich agresywnej pielęgnacji – niewłaściwe zastosowanie akcesoriów lub kosmetyków. Na utrzymanie włosów w dobrym stanie ogromne oddziaływanie mają nawyki żywieniowe, dlatego panowie powinni przejść na dietę obfitą m.in. w witaminę K2 i A, witaminy z grupy B, jak również magnez, cynk oraz wapń. Stres też przeszkadza w zapuszczeniu bujnej brody – włosy wypadają samoistnie, a niekiedy są spontanicznie wyskubywane w nerwowym odruchu.

Uzupełnianie brody specjalnym barwnikiem – o mikropigmentacji

Zupełne zgolenie zarostu jest popularną metodą na zamaskowanie kłopotów z jego wyhodowaniem. Jednak nie każdy czuje się komfortowo bez zarostu albo pragnie go nosić, ponieważ uważa, że to koryguje rysy twarzy i nadaje im charakteru. Można podjąć decyzję o transplantacji mieszków włosowych, jednakże taki zabieg to przeważnie koszt sięgający około paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu za sprawą wprowadzenia w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropki z barwnika udają delikatnie odrośnięte włoski, a odróżnienie detali sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu skóry twarzy. Pigmentacja zarostu kamufluje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym oraz całkowitym, pozwala wizualnie zagęścić przerzedzone owłosienie, a także umożliwia poprawę linii zarostu. Powinno się aczkolwiek mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się średnio 12 miesięcy.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]