badania wysokościowe Bielsko Biała, badania wysokościowe Bielsko

Pracujesz na wysokości? Dowiedz się czym są badania wysokościowe

Usługi

Wielu z nas działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z myciem okien w wieżowcach lub opieką nad kominami. W myśl obowiązujących w Polsce przepisów są to zaś wszelkie zadania wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, kiedy prace prowadzone są co najmniej trzy metry nad ziemią, konieczne jest zaś przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym jednak się one opierają? W których placówkach są wykonywane? Jakie choroby sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – w której przychodni?

Badania wysokościowe można wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie uzyskamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – o ile rzecz jasna efekty będą odpowiednie – zyskamy zaświadczenie umożliwiające podjęcie pracy na wysokościach. Bywa też, że na przeprowadzenie badań wysokościowych nie mamy dużo czasu – wtedy najlepiej zrobimy udając się sami do okulisty, laryngologa oraz neurologa celem przeprowadzenia badań, zaś potem składając je w przychodni medycyny pracy, jednak najrozsądniej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Badania wysokościowe – co zostanie sprawdzone?

Badania wysokościowe muszą zdiagnozować schorzenia, które powodują, że praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najważniejszych tego rodzaju chorób należą przede wszystkim epilepsja i choroby zmysłu równowagi, wady wzroku (a konkretnie – konieczność noszenia okularów (chociaż możemy to ominąć stosując szkła kontaktowe), a także niedowidzenie. Specjalista ma prawo poza tym odmówić wystawienia orzeczenia, jeśli mamy nieuregulowaną hiperglikemię oraz walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co 36 miesięcy, zaś osoby po pięćdziesiątym roku życia – co roku.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]