Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Usługi

Więcej o regulacji okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – by adekwatnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale też zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]