Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Bezpieczeństwo i ochrona Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Dowiedz się, kto oferuje usuwanie wirusów WordPress. Skieruj się tu.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów internetowych działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowanego WordPressa?

Wpisy na stronieinternetowej zostały podmienione nie przez Ciebie? Ze witryny wysyłany jest spam? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie parę z popularnych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich sytuacjach niezbędne jest bezzwłoczna reakcja, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów najlepiej zlecić profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie malware WordPress – gruntowny przegląd baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod użytych na stronie szablonów oraz wtyczek. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie dalszych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie było powodem dodania strony do spisu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć także konieczne działania w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Cykliczne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezwykle istotne, bowiem odwrócenie wszelkich efektów cyberataku nie daje pewności, że analogiczna sytuacja nie przydarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]