Zakres działania chirurga stomatologa

Usługi Wszystko o zdrowiu

Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi metodami. Jeśli okazują się one niewystarczające, jedynym wyjściem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń dziąseł, potrzeby wstawienia implantów lub mostów i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu narośli bądź guzów. Jakie metody bywają zatem stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń czy pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz stosunek stomatologa do pacjentów – wiele mówią nam o nim opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.