Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychu

Usługi

Niektóre śmieci nie mogą znaleźć się w zwyczajnym koszu na odpady komunalne. Powody tych regulacji są przeróżne – niekiedy odpady są zwyczajnie za duże, czasem jest to sprzeczne z funkcjonującymi w naszym kraju przepisami. Co czynić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy przewieźć je do okolicznego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien funkcjonować jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać jeden z kilku punktów. Niestety to rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które posiadają własne auto oraz sporą ilość wolnego czasu. Pozostali najlepiej zrobią, stawiając na wynajem kontenera na śmieci.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – czy warto wypożyczyć kontener?

W trakcie różnorodnego rodzaju prac generowane są nietypowe odpady. Najczęściej są to renowacje mieszkań i przebudowa domu – chodzi najczęściej o spore ilości gruzu, a także pudeł po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera okaże się także znakomitym wyjściem, jeżeli chcemy opróżnić strych – w takim przypadku zgromadzimy w nim wszystkie zalegające od dawna zepsute urządzenia, sprzęty oraz niemodne meble. Prace budowlane czy porządkowanie strychów staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna pomieszczania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez konieczności ciągłego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak działa usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Sprzątanie strychów, ale też kontenerowy wywóz różnych śmieci, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może zapełnić starymi meblami czy też odpadami remontowymi. Kontener jest później odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym będzie legalnie przetworzona zgodnie z aktualnymi przepisami.