Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz filtr minipleat

Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w naszym kraju zła. Pod tym kątem Polska jest na jednym z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też wciąż poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (np. w szpitalach).

Filtry dokładne minipleat eliminują pyły zawieszone oraz pyłki roślin

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach montowanych w biurach, urzędach lub budynkach mieszkalnych doskonale sprawdzą się filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, dym tytoniowy czy sierść zwierząt. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę cechującą się znaczną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat występują w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić wysokie standardy sterylności

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na wydajną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry instalowane są tam, gdzie trzeba zachować najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych przemysłu energetycznej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46