Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Wszystko o zdrowiu

Tutaj uzyskasz więcej informacji o magnetoterapia sprzęt.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i likwiduje obrzęki.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]