Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Wszystko o zdrowiu

Skieruj się w to miejsce, jeżeli potrzebujesz więcej informacji o leczeniu presbiopii.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość korzystania z notebooka czy telefonu komórkowego, rozwiązywania krzyżówek, czytania gazet, a także podejmowania szeregu codziennych czynności. Presbiopia jest wynikiem zachwiania zdolności oka do akomodacji lub jej kompletnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jednak rodzi to trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe, a modele progresywne bywają przeważnie drogie. Najlepszym wyjściem może być tym samym wyeliminowanie starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiego powodu jest konieczna?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia ustrzeżenie się wielu komplikacji przy podejmowaniu się codziennych, najłatwiejszych czynności. Jednostki dotknięte tą chorobą (warto podkreślić, że niekiedy pierwsze objawy presbiopii ujawniają się niedługo po 40-tym roku życia) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie etykiety produktu). Poza tym, w przeciwieństwie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niekomfortowe. Należy także pamiętać, iż wada ta się bezustannie pogłębia, a każde następne dwa lata przynoszą zazwyczaj pogorszenie widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie zabiegi są dostępne?

Poza korektą z użyciem szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również sposobem na to, żeby w trakcie pojedynczego zabiegu całkiem pozbyć się wady w obu oczach.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]