Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Wszystko o zdrowiu

Więcej o operacji wzroku Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i nierzadko groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny i mało inwazyjny

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie starczowzroczności, nadwzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Wyjątkowo popularna jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent szybko powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować najlepszą metodę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowszego ekwipunku diagnostycznego, dzięki czemu mogą wykryć nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Prócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą konieczną w wykrywaniu stanów zapalnych, jaskry, a także pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie także z innymi dolegliwościami, takimi jak ciałami obcymi w gałce ocznej bądź likwidacją kaszaków.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]