Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Polacy stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: kurz, pyłki kwiatów, spaliny samochodów, sadzę czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w użyciu.