panele drewniane, panele podłogowe drewniane

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o oddzieleniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pomieszczenia. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]