Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Rekreacja, hobby, sport Zakupy

Toczek do jazdy konnej znajdziesz na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]