Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Zobacz, gdzie kupić shuttersy.

Planując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. Przeważnie wybiera się standardowe aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych typu shutters

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek mieszkańców. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskich domach spotyka się wciąż sporadycznie, ale gros osób z pewnością w kinie czy na ekranie telewizora, ponieważ tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w krajach śródziemnomorskich.

Przydatne funkcje wewnętrznych okiennic typu shutters

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one również pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: w upalne dni ograniczać gromadzenie się ciepła w pokojach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, by zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom bardzo atrakcyjny wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość nieruchomości. Należy również zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia sznurów, co posiadacze psotliwych zwierząt czy rodzice małych dzieci, które rozerwać wiszące sznurki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]