Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Wszystko o zdrowiu Zakupy

Chcesz zamówić aparat do drenażu limfatycznego? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje sporo powodów do wypróbowania masażu limfatycznego. To zwłaszcza obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także dość popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do presoterapii

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, zatem bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. nowotwór czy zaburzenia rytmu serca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]