Jak kupować kurtkę na motor? Liczy się nie tylko materiał

Motoryzacja Zakupy

Sprawdź, gdzie kupić kurtki na motor.

Motocykliści mają świadomość, iż w pełni przyjemna podróż na dwóch kółkach zapewni tylko poprawnie dostosowana do tego odzież. Z tej przyczyny w szafie każdego fana motocykli powinna znaleźć się choć jedna rasowa kurtka na motor. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś nadzwyczaj bogaty, zatem bez trudu można kupić zarówno kurtki z tekstyliów, jak i skórzane, które zaspokoją wymagania nawet przesadnie wybrednych kierowców.

Kurtki na motor ze skóry to nadal najlepszy wybór

Jazda na motorze najczęściej kojarzy się ze skórą i istotnie także współcześnie kurtki wyprodukowane z tego surowca uważa się za najodpowiedniejszy wybór pod kątem jakości i trwałości, co naturalnie odzwierciedla się także w ich wysokich cenach. Na przekór ogólnym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motor ze skóry ma sportowy krój, a nie standardowy design rodem z filmów z lat 60-tych. Nie oznacza to, że nie znajdziemy w sprzedaży kultowych skórzanych ramonesek.

Głównym atutem skórzanych kurtek motocyklowych jest oczywiście ich wysoka wytrzymałość na uszkodzenia, skutkiem tego w przypadku upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi zapewniają mu większą protekcję. Do sfery przesądów powinno się także odłożyć już pogląd, że kurtka skórzana jest nieelastyczna i ciężka – te uszyte z skóry bydlęcej czy nubuku niedużo różnią się pod tym względem od kurtek z tkanin wyprodukowanych z tkanin poliestrowych czy poliamidowych.

Kupujesz kurtkę na motor? Koniecznie ją ubierz na próbę!

Kurtka na motor powinna być wygodna, toteż polecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, w którym będziemy mieć sposobność ją założyć na próbę. W ten sposób będziemy mieć pewność, że kurtka jest pasować do naszej sylwetki. Aczkolwiek zakupy kurtki na motor przez internet to również dobra opcja, szczególnie jeśli ma się już podobną odzież od wybranego producenta albo dobrze zna się własne wymiary. Kurtka na motocykl musi dobrze opinać korpus, jednak nie powinna utrudniać jego ruchów. Mierząc kurtkę wyciągnij dłonie na wprost udając, że chwytasz kierownicę. Jeżeli rękawy przesłaniają nadgarstki to oznacza, iż taki rozmiar jest za duży. Za duża kurtka na motocykl podnosi niebezpieczeństwo urazów, gdyż w trakcie upadku protektory mogą zmienić pozycję względem ciała motocyklisty i zwyczajnie nie wykonają one swojej funkcji. Dla optymalnej wygody warto zwrócić również uwagę, czy kurtka posiada paski dopasowujące jej szerokość w pasie, na ramionach i w tułowiu.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]